بایگانی دسته: مدیریت

آنونس انیمیشن کوتاه “بارانِ من My ms.Rain”

سلام به همه، بالاخره تموم شد! باورم نمیشه اما باید بشه! احساسات متفاوت و درهم برهمی دارم… صرفا جهت اطلاع هم پست می‌کنم تا دوستان علاقه‌مند هم بتونن ببینن. امیدوارم خوشتون بیاد.

برای مشاهده به پویانما سر بزنید

یا به ویمو برید

انیمیشن بارانِ من

سلام به همه:) امروز خواستم یه آمار از تولید ارایه کنم. انیمیت‌هامون به اتمام رسید و دیروز فایل‌های نهایی رو دریافت کردم و امروز که این متن رو تایپ میکنم، ۳دقیقه از کار نهایی شده. تا ششم شهریو وارد فاز افکت‌گذاری و ساخت موسیقی می‌شیم. هرروز هم از ساعت ۹ صبح تا ۸شب کار می‌کنم و فقط برای دستشویی رفتن و غذا خوردن و خوابیدن از پای سیستم بلند می‌شم. شاعر می‌فرماید: نو پِین، نو گِین.

:)

چرا باید به دنبالِ خواسته‌تان بروید، حتی اگر کسی تشویق‌تان نکند؟

Pursue Your Dream

خیلی از ماها تسلیمِ شرایط هستیم، یا می‌شویم ویا خواهیم شد. یاد این جمله افتادم که امروز تو پویانما هم گذاشتم‌ش. “بزرگسالِ خلاق، همان کودکِ نجات یافته است.” این متن رو هم توی سایتِ کارآفرینی دیدم که دقایقی از انتشارش نمی‌گذشت و بلادرنگ نگاهی به‌ش انداختم. من شخصاٌ درتلاش هستم که دچار این ویروس نشم ولی بسیاری از دوستان به سادگی دست از تلاش برمی‌دارند که می‌توانند در پاراگراف‌های طولانی توجیه هم بکنند. این شرایط نه‌تنها تو همین مملکت، بلکه همه‌جای دنیا به همین منوال هست. خصوصا تسلطِ پدرها و مادرها روی بچه‌ها. همچنین اجازه دادن به دوستان و آشنایان به دخالت در رویاها و خواسته‌های شما. البته این نکته هم بسیار مهم هست که شرایط به گونه‌ای باشه که شخص بتونه “زودتر” به “علاقه‌اش” پی‌ببره. به راهی که می‌تونه درونش موفق باشه و بدونِ جبر، سال‌ها به دنبالش بره. اما خیلی‌ها هم هنوز راه رو پیدا نکردند که این هم مسئله‌ی دیگری هست. ولی چیزی که هست، کشمکشِ درونی، رشدِ شخصی هست؛ مواردی که خیلی سخت به نظر میان، اما وقتی شروع به نرم شدن بکنن، ساده شکل خواهند گرفت، هرچند سخت!.

 

اما مطلب:

هروقت مایل بودید که تغییر جهتی در بٌعدِ مثبت در زندگی خودتان ایجاد کنید، با مقاومت مواجه می‌شوید. گاهی اوقات، این مقاومت درونی‌ست، به این معنی که خودتان در مقابل خودتان هستید.

زودتر از موعد بیدار شوید و به باشگاه بروید، چنگی به دل نمی‌زند خیلی راحت است که دگمه‌ی “خاموشِ” آلارمِ گوشی را بزنید. شبیه به این موضوع در بیزینس نیز صادق است. گاها موانع بی‌شماری سرراه‌تان قرار می‌دهید که باعث می‌شود فراموش کنید که چرا این راه لعنتی را شروع کرده‌اید.

تمامِ این مقاومتِ درونی باید تغییر کند. معمولا، این مقاومت نشانه‌ی خوبی‌ست. به معنی این است که خودتان را گسترش می‌دهید. اما در امتدادِ این مقاومتِ درونی، با بسیاری موانعِ بیرونی نیز سروکار خواهید داشت که از طرفِ افرادِ دوربرشما تحمیل می‌شود.

از خانواده که می‌خواهند ادامه‌ی خواندن

فاینال‌لی‌آوت Final Layout

لی‌آوتِ نهایی در شاتِ ۴۱ به سرمی‌بره!. به نوعی درحالِ گذر از نصف. با این سرعت، طبق برنامه تا پس‌فردا تموم میشه و آماده‌ی انیمیت. البته الان هم می‌تونیم انیمیت رو شروع کنیم، بنا به دلایلی گذاشتمش بعد از اتمام کامل لی‌آوت.

فضا و لوازم ۸۰%

با قدرت درحال پیشروی هستیم!:)، مدل لوکیشن به همراه لوازم ۸۰ درصد پیشرفت کرده که تا ۳روز آینده تموم خواهد شد و وارد فاینال لی‌آوت می‌شیم. مقداری هم نماهای آغازین رو تغییر دادم.

در این بین هم میشه گفت یک روز درمیون نقاشی هم می‌کنم، جهت تمرین و تفریح.

ده نکته برای موفقیت به عنوان هنرمند فریلنس FreeLance

کار به عنوان یک فریلنس freelance (آزادکار) می‌تواند بسیار خوب باشد زیرا شانس این را خواهید داشت که رئیس خودتان باشید. اما این بحث که چند سالی‌ست وارد ایران شده، مثل آپارتمان نشینی فرهنگی معیوب و کج‌و‌کوله باقی مانده است. شخصا تجربه‌ی کار فریلنس داشتم که جز یک مورد، بقیه دچار فرازونشیب‌های غریب! و عجیب شده که در نتیجه کیفیت کاری که قرار بود انجام بشود، شدیدا دستخوش تغییر شد که خود نمونه‌ی بارز عدم جاسازی صحیح واژه‌ی فریلنس در میان جوانان پرشور در زمینه‌ی انیمیشن، وب، گرافیک دیزاین و غیره است. ادامه‌ی خواندن

چطور مدارس و آموزش‌و‌پرورش خلاقیت را در میان کودکان از بین می‌برند؟ {آپدیت: دانلود ویدئو}

Ken Robinson2

سخنرانی از Ken Robinson در یکی از کنفرانس‌های تِد. با ۳۰,۴۹۱,۷۷۵ میلیون بازدید. البته با این سرعت فیبرنوری اینترنت، نشد چیزی ببینم. به متن اکتفا می‌کنم و سعی در تماشای انرژی کلمات از زبان آقای رابینسون.

{آپدیت: ویدئو اضافه شد. دانلود کنید با زیرنویس فارسی}

————-

صبح بخیر. خوب هستید؟ این کنفرانس خیلی عالی بوده مگه نه؟ واقعاً همه اش من را تکان داده. در واقع، آنقدر تکان خوردم که دارم اینجا را ترک می کنم. (خنده حضار) سه زمینه کلی بوده، مگه نه، که در در سرتاسر کنفرانس مطرح بودند، و مرتبط اند با موضوعی که می خواهم درباره اش صحبت کنم یکی، این شواهد فوق العاده زیاد از خلاقیت انسانه که در تمام ارائه هایی که داشتیم بود. و در تمام افراد اینجا. همین تنوع اش. و گستردگی اش. دوم اینکه ما را در موقعیتی قرار داده که هیچ ایده ای نداریم چه اتفاقی قراره بیافته. در مورد آینده. هیچ ایده ای نداریم که چی پیش میاد.

۰:۵۶من علاقه ای به آموزش و پرورش دارم. البته، چیزی که متوجه شدم اینه که همه بالاخره یک علاقه ای ادامه‌ی خواندن