چگونه در ۵مرحله، جرقه‌ی ایده‌های عالی را بزنیم

kebrit-itohid

در این نوشته ۵ روش ساده برای خلق ایده‌های عالی توضیح داده شده است و واقعن هم کار می‌کنن.

۱-  جمع‌آوری مواد اولیه
همیشه حواستان به اطراف و چیزهای جالب باشد، آنها را ضبط و نگه‌داری کنید. جوانان معمولن می‌گویند که جمع کردن ایده‌ها و نکات جالب در واقعیت سخت است و آنقدرها هم که گفته می‌شود ساده نیست. ولی نمی‌شود در یک کار سیستماتیک غرق شد و در انتظار بروز ایده‌ها و الهامات بود. آنها را به خودتان ایمیل کنید، از اورنوت استفاده کنید، روی گوشی موبایل‌تان بنویسید. نمی‌دانید این مواد خام کی و در کجا به کارتان خواهد آمد. بسیاری از ایده‌های خلاق از مجلاتی می‌آید که اصلن خریداری نشده‌است! بلکه در اتاق انتظار یک مطب و روی میز به صورت مجانی قرار دارد!

۲- هضم این مواد
جوان‌ها معمولن می‌گویند: این مرحله خیلی سخت‌تر است! همه‌ی این مراحل در ذهن می‌گذرد. به موادی که جمع کردید وقت و بی‌وقت نگاهی بیندازید. مقالات و نوشته‌های قدیمی ناگهان جدید و در ذهن‌تان طنین‌انداز می‌شوند.

۳- پردازش ضمیرناخود‌آگاه
وقتی به مرحله‌‎ی سوم تولید یک ایده رسیدید، مشکل را رها کنید و اجازه دهید تخیل و عواطف‌تان بقیه ماجرا را بر عهده بگیرد. موزیک گوش کنید، به تئاتر یا سینما بروید، شعر ویا داستان کوتاه بخوانید.

۴- لحظه‌ی “اوه، پیداش کردم…!”
از هیچ، ایده ظاهر خواهد شد. هنگامی سراغ‌تان می‌آید که اصلن انتظارش را نداشتید. مثل لحظه‌ای که در حال دوش گرفتن هستید، همان لحظه باید آن را ثبت کنید وگرنه به زودی فراموشش خواهید کرد. یک پیشنهاد: یک یادداشت صوتیvoice memo  ایجاد کنید تا هرچه سریعتر آن را حفظ کنید.

۵- وقتی که ایده در زندگی واقعی پدیدار می‌شود
هنگامی که ایده‌ی خود را با دیگران مطرح کنید، بدین‌سان احتمالات هم روشن خواهند شد. و این جایی است که ایده‌ی ساده‌ی شما می‌تواند به بهترین تبدیل شود.

کارآفرینان و رهبران جرقه‌ی اولیه را به آتش تبدیل می‌کنند. ریسک کنید. دلیر و باشهامت باشید. جهان را تغییر دهید. به تاثیرات و پتانسیل ایده‌های تازه بیندیشید. از زوایای مختلف آنها را بررسی و نگاه کنید و مهمتر از همه، آنها را با دیگران مطرح کنید و به اشتراک بگذارید.

در همین زمینه:

احساس می‌کنید چیزی به شما الهام می‌شود؟ بِررروبِررر نگاه نکنید، اقدام کنید!

یک دیدگاه 2 در “چگونه در ۵مرحله، جرقه‌ی ایده‌های عالی را بزنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *