احساس می‌کنید چیزی به شما الهام می‌شود؟ بِررروبِررر نگاه نکنید، اقدام کنید!

Stop-Looking-and-Start-Doing

واژه‌ی “الهام” معمولا به دریافت‌های روحی گفته می‌شود. ولی معانی بسار شاعرانه‌تر می‌شود هنگامی که احساس کنید در افکار و ایده‌‌ها نفس می‌کشید. اما فراموش نکنیم که باید “بازدم” داشته باشیم و آنها را خفه نکنیم.

بعضی از مردم صدها عدد از کنفرانس‌های تد رو دیدن، تا بلکه چیزی به آنها الهام شود. کارآفرینانِ عرصه‌ی تکنولوژی هرساعت صدها سایت رو رصد می‌کنن تا به ایده‌ها و الهامات جدیدی دست پیدا کنند. موسیقی‌دانان، نویسند‌گان، نقاشان و هر کس دیگری، همه منتظر “الهام” هستند. دَم، دَم و باز هم دَم، ولی باز کسانی هستند که فکر می‌کنند به اندازه‌ی کافی آنطور که باید به چیزی نرسیده‌اند و افکارشان منحرف شده است. می‌‍خواهید بدانید چرا؟

چون هیچ‌چیز به تنهایی الهام‌بخش نیست، تا وقتی که آن را در کار خود وارد نکنید. “کار” در اینجا به معنی خروجیِ زندگی شماست. تجارت، خلاقیت… یا حتی شخصی) به عبارت دیگر، کارِ شما، خودَش، الهام‌بخش است. مطمئنن چیزی دیده‌اید که احساس کنید ایده‌ی جدیدی به شما داده است، ولی این هنگامی‌ست که بایستید، و کارِ خود را از پرسپکتیو دیگری ببینید و درموردش فکر کنید. اینجاست که چند پله صعود خواهید کرد و آن ایده‌ را به واقعیت منتقل خواهید کرد. این همان “الهام”ی‌ست که همه به دنبالش هستند!

الهام‌گرفتن، به معنی دریافت اطلاعات نیست. الهام، وارد کردنِ چیزی‌ست که دریافت کرده‌‎اید. مردم فکر می‌کنند با مطالعه‌ی مقاله‌ها، ورق زدن کتاب‌ها، گوش فرادادن به سخنرانی‌ها و ملاقات با مردم، بلافاصله به خلاقیت و الهام می‌رسند. ولی جستجوی مداومِ “الهام” بر ضدِ این واژه است.

ورودی‌ها را متوقف کنید، و روی خروجی خودتان تمرکز کنید. برای هر ذره‌ای از ایده‌ها، آن‌ها را استفاده کنید. سپس آرام‌آرام احساس خواهید کرد که به الهاماتی که به دنبال‌ش بودید رسیده‌اید.

دَم، بازدم. دَم، بازدم. دَم، بازدم.

در همین زمینه:

چگونه در ۵مرحله، جرقه‌ی ایده‌های عالی را بزنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *